W jakie dni: Środa, Sobota
W jakich godzinach odbiór z hotelu: 6:00 (czas odbioru uzależniony od ilości hoteli)
Ceny:
dorośli 55€ / 65$
dzieci 5-8 30€ / 35$
dzieci 0-5 free

 Przewidziany czas trwania 6:00-22:30

Polski pilot

 

 

                                                                      Wycieczka bez sklepów

 

Zapraszamy na niesamowitą, nowatorską, naszego pomysłu, jednodniową wycieczkę Pamukkale & Jezioro Salda & Czerwone Wody.

Nie tylko zobaczysz, w jednej wycieczce, 3 niesamowite miejsca, ale także skosztujesz prawdziwej tureckiej kuchni, a dla chętnych, przygotowaliśmy, sposobność zobaczenia z lotu ptaka Pamukkali.

Nasza firma nie tylko chce, pokazać to, co warto zobaczyć ale także zaznajomić was z turecką kulturą oraz dać wam możliwość odkrycia prawdziwej regionalnej kuchni.

Nigdzie nie znajdziecie tak bogatego programu, jaki my mamy. Jako pierwsi też dajemy wam, możliwość podziwiania Pamukkali z paralotni. Ale to nie wszystko.....

Dla osób lubiących podziwiać piękno i niepowtarzalność natury, mamy propozycję odwiedzenia Jeziora Salda, zwanego przez wielu Tureckimi Malediwami. Brzegi jeziora otaczają lasy sosnowe, w których mieszkają dzikie zwierzęta takie jak zające, lisy, kaczki czy dziki. Jednak jezioro znane jest na całym świecie z powodu pięknej białej plaży oraz krystalicznie czystej wody, z malutkimi bielutkimi wysepkami położonymi wśród wód jeziora. Kiedy tu dotrzesz, poczujesz, że jesteś na wyspach otoczonych niekończącymi się górami i lasami, a biały piasek niby rozsypuje się pod twoimi stopami. Ale jeśli przyjrzysz się bliżej, zobaczysz, iż piasek to nie piasek, ale jest miękkim i kruchym wapnem. Można wejść do jeziora 500 metrów i wody będzie po kolano, a potem zaczyna się głębia, aż do 200 metrów. Salda jest drugim najgłębszym jeziorem w Turcji, pierwsze to Van na wschodzie. Największą atrakcją jest to, że można pić wodę z jeziora, a jeśli odejdziesz od brzegu - to woda jest miękka i słodka w smaku-sam sprawdź. Istnieje też możliwość kąpieli w jeziorze w miesiącach (w zależności od pogody) od kwietnia/maja do września- czas postoju około 1h. W miesiącach październik-kwiecień czas pobytu do 30 minut. Dobrze też jest wysmarować się, od stup po czubek głowy, glinką z pobliskich nadbrzeżnych dziur. Po czym trzeba poczekać, aż glinka wyschnie. Po zmyciu tego uzyskuje się niesamowity efekt na skórze- jest ona wygładzona, a wypryski i zaczerwienienie po prostu znikają.

Natomiast dla ciepłolubnych, many inną propozycję...zabierzemy was na godzinę do miejscowości Karahayit ( 23km od Denizli), gdzie możecie rozkoszować się ciepłem Czerwonych Wód, bogatych w składniki mineralne leczniczych źródeł. Nazwę zawdzięczają dużej ilości żelaza, wapnia, potasu, magnezu, glinu oraz wielu innych składników mineralnych, które spływając tworzą nacieki wapienne i barwią skały na wiele kolorów (m.in: czerwony, żółty, zielony). Zarówno woda termalna jak i błoto z jej osadów pozwalają na pozbycie się wielu uciążliwych dolegliwości...i też powrotu, do czasów dziecięcych, kiedy prawie każdy uwielbiał zabawę w błocie.

A na koniec Pamukkale (Bawełniany Zamek, lub Bawełniana Twierdza) zwane Trawertynami. To magiczne miejsce od 1989 roku jest wpisane na Światową Listę UNESCO. Woda wypływająca z gorących źródeł bogata jest w związki wapnia i dwutlenek węgla. Ochładza się na powierzchni, przez co wytrąca się węglan wapnia i osadza się na zboczach Pamukkale, tworząc naturalne tarasy. Chętnych zapraszamy na kąpiel do Antycznej Sadzawki, gdzie wg podań sama Kleopatra zażywała odmładzających kąpieli.

Nad trawertynami rozciągają się ruiny Miasta Hierapolis, które zostało założone w 190r p.n.e.- duża porcja wrażeń dla spragnionych historii...

 

No i oczywiście, tylko podczas naszej wycieczki, będziecie mogli skosztować prawdziwej kuchni tureckiej. Nie zatrzymujemy się tak jak wszystkie wycieczki w tych samych restauracjach dla turystów, tylko zapraszamy was do lokalnych restauracji, gdzie jadają okoliczni mieszkańcy, jest smacznie, świeżo i zdrowo.

Jedna wycieczka- a tyle atrakcji!!!

 

Program:

 1. Transfer z hotelu
 2. Prawdziwe Tureckie Śniadanie
 3. Jezioro Salda-Tureckie Malediwy
 4. Galeria Mineralnych Kamieni z Pamukkale
 5. Czerwone Wody- 1 godzina relaksu
 6. Pamukkale i Hierapolis- spacer ze zwiedzaniem, połączony z przyjemnościami...dla chętnych Basen Kleopatry lub lot paralotnia
 7. Obiadokolacja- cielęcina z rożna
 8. Powrót do hotelu

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

W cenie

 • transfer
 • ubezpieczenie
 • polski pilot
 • Bilety wstępu: Pamukkale  i Czerwone Wody
 • tureckie śniadanie
 • turecka obiadokolacja- jagnięcina z rożna

 

Dodatkowo płatne:

 • Bilety wstępu: Basen Kleopatry 15€
 • Lot paralotnią 60€
 • Napoje do posiłków
 • Pamiątki

Co należy zabrać:

 • Wygodne obuwie
 • Aparat fot./kamera
 • Nakrycie głowy
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Ochrona przeciwsłoneczna (kremy z filtrem itp.)
 • Kostium kąpielowy
 • Ręcznik
 • Ciepłe okrycie - na postoju w górach i w autobusie jest chłodniej,
 • Pieniądze na pamiątki/ napoje/napiwki
 • Dobry humor :)