W jakie dni: Poniedziałek, Wtorek
W jakich godzinach odbiór z hotelu: Niedziela około 23:00
Ceny:
pakiet/wiek Dorośli 5-8 0-4
opti 75€/90$ 40€/48$ 0
maxi 100€/120$ 50€/60$ 0
Noc turecka 35€/42$ 20€/24$ 0
lot balonem przy wcześniejszej rezerwacji 130€/155$ 130€/155$* ---
lot balonem cena w dniu wycieczki 160€/190$ 160€/190$* ---
panorama 15€/18$ 15€/18$* ---

* brak zniżek dla dzieci, dzieci od 6 r.ż.

 

KAPADOCJA EXTRA- To nowa wersja Kapadocji, wg nowego autorskiego programu.

Wiele osób marzy o locie balonem, ale nie zawsze niestety się to udaje ze względu na odwołane loty z powodu nieodpowiedniej pogody. Podczas tej wycieczki dajemy Wam szansę aż na 2 terminy lotu balonem!!! Przed wyjazdem wieczorem sprawdzamy na bieżąco pogodę, tak aby dać Wam możliwość gwarancji lotów!!!
W przypadku niesprzyjającej pogody w miarę możliwości możemy dostosować termin wyjazdu do pogody.
 

Zapraszamy Was na wycieczkę do Kapadocji. Każdy kto odwiedza Turcję powinien chociaż raz wybrać się aby podziwiać niesamowite twory natury, a także ludzkich rąk. W podatnym na erozję różnokolorowym tufie wulkanicznym deszczowe wody wyrzeźbiły fantastyczne wąwozy, kotliny, smukłe skalne kominy i stożki z kapeluszami na kształt grzybów. Tutaj, na szlaku jedwabnym znajduje się muzeum na wolnym powietrzu ze skupiskiem najpiękniejszych kościołów, podziemnych miast wykutych w skałach. To tutaj rozgrywała się akcja słynnych „ Gwiezdnych Wojen”. Miejsce wpisane na listę UNESCO. 

Uczta dla podniebienia- tylko podczas naszej wycieczki do Kapadocji,  będziecie mogli skosztować prawdziwej kuchni tureckiej. Nie zatrzymujemy się tak jak wszystkie wycieczki w masowych restauracjach dla turystów, tylko zapraszamy was do lokalnych restauracji, gdzie jadają okoliczni mieszkańcy, jest smacznie, świeżo i zdrowo. Na pierwsze śniadanie zabierzemy was do restauracji z widokiem na rzekę. Dopiero tutaj przekonacie się co oznacza "tureckie śniadanie", czyli cały stół zapełniony lokalnymi przysmakami: turecka jajecznica, sery, dżemy, pomidor, ogórki oliwki.... Na pierwszy lunch zapraszamy Was do Restauracji w Avanos z widokiem na Czerwoną Rzekę- do wyboru: Smażony pstrąg, skrzydełka grillowane z kurczaka oraz kofte grilowane ( kotlety z mielonego mięsa wołowego przyrządzone w turecki sposób), do tego zestaw surówek oraz frytki. Na kolację zabierzemy was na prawdziwą ucztę. Po przekąskach kelnerzy przyniosą "Testi kebap"- czyli w specjalnych glinianych naczyniach, zapiekane w ok 300 stopniach przez 30-40 minut mięso z cielęciny z warzywami w sosie pomidorowo- czosnkowym. Możecie uwierzyć na słowo, albo przekonać się sami- PYCHA!!! Ostatnim posiłkiem z typowej kuchni tureckiej będzie lunch drugiego dnia w restauracji w Konyi. Specjalnie dla Was zostanie podany Iskender Kebap- na spodzie talerza ułożone pieczone pieczywo, następnie kebab z cienko pokrojonego mięsa wołowego, na wirzchu kelner polewa rozgrzanym syczącym roztopionym masłem, całość podawana z tureckim jogurtem. To nasze ulubione tureckie danie... Przy wcześniejszym zgłoszeniu istnieje możliwość zamówienia dań wegetariańskich. NAPOJE DO POSIŁKÓW W CENIE!!!

 

Na „Wieczorze Kapadockim” w klimatycznej grocie kutej w skale, będziecie podziwiać taniec Derwiszy (w okresie pandemii nie gwarantujemy show Derwiszy) pokaz ceremonii ślubnej, tańców brzucha i innych tańców regionalnych… W trakcie wieczoru  zapewniane są przekąski, napoje bezalkoholowe oraz alkohole lokalne.

LOT  BALONEM- trwa ok godziny, z góry będziecie podziwiać wszystkie doliny. W cenie lotu są zapewnione gorące napoje, ciasteczka, certyfikat lotu, oraz szampan na zakończenie lotu i specjalne ubezpieczenie. Nie ma zniżek dla dzieci. Dzieci poniżej 6 roku życia nie są wpuszczane na lot balonem. Lot balonem może być odwołany ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Turcja Tour nie ponosi odpowiedzialności za decyzje dotyczące odwołanych lotów. Opłaty za lot wnoszone są tylko i wyłącznie podczas wycieczki.

PANORAMA- Jeśli boisz się lecieć, a mimo wszystko chcesz poczuć się jak w bajce, koniecznie wykup tą opcję, aby osobiście poczuć atmosferę startu i podziwiać panoramę pełną balonów... Przy odwołaniu lotów balonem- transfer na panoramę również się nie odbywa. Za decyzje dotyczącą odwołania lotów, Turcja Tour nie ponosi odpowiedzialności.

Podczas wycieczki zatrzymujemy się: Pokaz mody skórzanej, Galeria z biżuterią, Sklep z pamiątkami i tureckimi łakociami, Fabryka Ceramiki.

Najbogatszy program zwiedzania Kapadocji !!!

Najniższa cena !!!

Najlepszy polski przewodnik !!!

Aż 2 szanse na lot balonem !!!

Program:

 

Pakiety

  Opti Maxi

Transfer z hotelu

Ubezpieczenie

Opieka polskiego pilota

Zakwaterowanie w hotelu 3/4*

2x śniadanie

2x lunch

1x kolacja

Transfer powrotny do hotelu

Podziemne miasto

Wszystkie doliny wg. programu

Napoje do posiłków

Wieczór Kapadocki – All Inclusive

 

 

Dodatkowo płatne:

 • Wieczór Kapadocki: pakiet opti; dorośli 30€/os, dzieci 5-8 lat 20€, dzieci 0-4 lat free
 • Balonem: 110€/os (Przy wcześniejszej rezerwacji).
 • Panorama na loty balonem: 20€/os
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego: 12€

Co należy zabrać:

 • Wygodne obuwie
 • Aparat fot./kamera
 • Nakrycie głowy
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Ochrona przeciwsłoneczna ( kremy z filtrem itp.)
 • Kostium kąpielowy- w hotelu jest basen
 • Paszport – do zakwaterowania w hotelu
 • Ciepłe ubrania- lot balonem o świcie oraz na Wieczorze Kapadockim- jest chłodniej!!!
 • Pieniądze na pamiątki/ napoje/napiwki
 • Dobry humor :)